#instituudist
Reinmets ja Kasari Ilvese taga

Konverents 2024: uued suunad teadusmaastikul

Otsi uudist

Tehnoloogiainstituut, füüsikainstituut ja keemiainstituut said Inseneriakadeemia toetusena õppekavade arendamiseks 800 000 eurot.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • uudis
12. aprillil sõlmisid Tartu Ülikool ja Kauss Arhitektuur OÜ uue õppe- ja teadushoone projekteerimislepingu. Lisaks hoonele tuleb lepingupartneril projekteerida ka tänav ja parkimismaja.
  • #ülikoolist
  • uudis
Ida-Virumaa üleminek kestlikule majandusmudelile nõuab uute tehnoloogiate loomise kõrval mitmekesiste oskustega spetsialiste ning teadusmahuka ettevõtluse arendamise tuge.
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
Euroopa Tuumauuringute Organisatsioon (CERN) võttis Eesti vastu oma täisliikmeks. Tartu Ülikoolile tähendab see nii seniste teadus- ja haridus- kui ka ettevõtluskoostöövõimaluste laienemist.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Erialaeksperdid jagavad teadmisi tuumajaamadest ja tuumaenergeetikast.
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Avalikku arutelu tuumaenergeetikale ülemineku üle tuleks alustada suure pildi loomisest ja ühiskonna harimisest, leiavad Tartu Ülikooli teadlased.
  • #avatud teadus
  • ajakiri
Rakendusliku materjaliteaduse professor Tarmo Tamm peab inauguratsiooniloengu „Polümeermaterjalid ja elu: mis järgneb plastiajastule?“ 10. aprillil kell 16.15 ülikooli muuseumi valges saalis.
  • uudis
16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) innovaatikakogukondade pakutavaid võimalusi ja taotlusvoore tutvustav võrgustumis- ja infopäev.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tootmises vajalike andmepõhiste rakendustehnoloogiate arendamine Ida-Virumaal
  • #teenused
  • #täiendusõpe
  • uudis
28. märtsil kell 10 toimub seitsmes Delta loeng. Seekord räägime õpetamisest koolis. Üritus toimub veebis ja on vaadatav nii UTTV kui ka Facebooki kaudu.
  • #ülikoolist
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #valdkonnast
  • uudis
Teadlased Janno Torop ja Kaija Põhako-Esko ning murdmaasuusatamise eestvedaja Anti Saarepuu said TÜ eksperimentaalarenduse toetuse fluorivaba keskkonnahoidliku suusavaha väljatöötamiseks.
  • meist mujal
The overall objective of this Estonia-Latvia cross-borded program is to jointly develop sustainable and low environmental impact fire retardant to be used in wooden buildings and timber in general, suitable both exterior and interior use and by industrial and home users.
  • uudis
Antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul aitab resistentsusgeenide levikut hõlpsamini kindlaks teha ka aina odavnev geenijärjestamise tehnoloogia, kirjutatakse Novaatoris.
  • meist mujal
Äsja ajakirjas New Phytologist avaldatud TÜ tehnoloogiainstituudi teadlaste artikkel on panus arutellu teemal, millal maismaataimed omandasid aktiivse, ABA-st sõltuva õhulõhede regulatsiooni.
  • meist mujal
Veres ringlevad valgud ja osakesed võivad peagi avada võimaluse sünnimärkidest lähtuvate kasvajate märkamiseks, mis aitaks tasahilju tekkivale vähile juba varakult jälile saada.
  • meist mujal
25. jaanuaril valis Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi nõukogu aastateks 2024–2026 instituudi direktoriks praeguse juhi, molekulaarse biomeditsiini professori Reet Kure, kelle uus ametiaeg algab 1. veebruaril.
  • #instituudist
  • #juhtimine