#koostöö #rahvusvaheline #teadus
CERN

Eesti täisliikmesus CERN-is laiendab Tartu Ülikooli teaduskoostöövõimalusi

#teadus

Rakendusliku materjaliteaduse professor Tarmo Tamm räägib inauguratsiooniloengul polümeermaterjalide eripäradest

#kestlikkus #teadus
Tuumajaama konverentsil arutlevad eksperdid  eksperdid jagavad teadmisi tuumajaamade ja tuumaenergeetika kohta.

JÄRELVAATA: erialaeksperdid jagavad oma teadmisi tuumajaamadest

#vilistlaste kokkutulek
Delta kesks 3

Vilistlaspäev Delta õppehoones

#koostöö #teadus #ülikoolist
Delta kesks 3

Seitsmendas Delta loengus keskendutakse õpetamisele koolis

08.03.2024
#ettevõtlus #koostöö #rahvusvaheline
Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev

12.03.2024
Avalikku arutelu tuumaenergeetikale ülemineku üle tuleks alustada suure pildi loomisest ja ühiskonna harimisest, leiavad Tartu Ülikooli teadlased.
  • ajakiri
  • #avatud teadus
  • ajakiri
Tootmises vajalike andmepõhiste rakendustehnoloogiate arendamine Ida-Virumaal
  • #teenused
  • #täiendusõpe
  • uudis
Teadlased Janno Torop ja Kaija Põhako-Esko ning murdmaasuusatamise eestvedaja Anti Saarepuu said TÜ eksperimentaalarenduse toetuse fluorivaba keskkonnahoidliku suusavaha väljatöötamiseks.
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #ettevõtlus
  • #valdkonnast
  • meist mujal
The overall objective of this Estonia-Latvia cross-borded program is to jointly develop sustainable and low environmental impact fire retardant to be used in wooden buildings and timber in general, suitable both exterior and interior use and by industrial and home users.
  • uudis
Antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul aitab resistentsusgeenide levikut hõlpsamini kindlaks teha ka aina odavnev geenijärjestamise tehnoloogia, kirjutatakse Novaatoris.
  • meist mujal
Äsja ajakirjas New Phytologist avaldatud TÜ tehnoloogiainstituudi teadlaste artikkel on panus arutellu teemal, millal maismaataimed omandasid aktiivse, ABA-st sõltuva õhulõhede regulatsiooni.
  • meist mujal
Veres ringlevad valgud ja osakesed võivad peagi avada võimaluse sünnimärkidest lähtuvate kasvajate märkamiseks, mis aitaks tasahilju tekkivale vähile juba varakult jälile saada.
  • meist mujal
25. jaanuaril valis Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi nõukogu aastateks 2024–2026 instituudi direktoriks praeguse juhi, molekulaarse biomeditsiini professori Reet Kure, kelle uus ametiaeg algab 1. veebruaril.
  • #instituudist
  • #juhtimine
  • uudis
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
  • uudis
Jaanuari lõpus toimub Tartu Ülikoolis digikoristusnädal.
  • uudis
Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogiainstituut aitab doktorante nende teadustöö tulemuste või patentide arendamisel turustatavateks lahendusteks.
  • #rahvusvaheline
  • #täiendusõpe
  • #välismaal õppija
  • uudis
1. jaanuaril alustas Tartu Ülikoolis tööd bioinseneeria instituut, mille direktori kohusetäitja on professor Mart Loog. Instituut kuulub loodus- ja täppisteaduste valdkonda ning selle ruumid paiknevad Chemicumis (Ravila 14a) ja Nooruse 1 õppehoones.
  • #ülikoolist
  • uudis
TÜ Tehnoloogiainstituut viis käesoleval aastal lõpule mitmeid EIT Manufacturingi rahastatud projekte, mis võimaldasid meie teadlastel viia koostöös rahvusvaheliste partneritega ellu uuenduslikke ideid ja tugevdada Euroopa tootmissektori dünaamikat.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Delta X on selleks aastaks läbi. Võisteldi neljal alal: robootika, ärimudelid, kaasahaarav matemaatika ja digilahendused.
  • #ettevõtlus
  • uudis
Kooliõpilaste ja tudengite võistlus Delta X tuleb taas detsembris!
  • #tudengile
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Tehnikateadlane Alan Tkaczyk tutvustas presidendile teaduspõhist vaadet tuumaenergia kasutuselevõtmise võimaluste kohta Eestis
  • uudis
12. detsembril kell 11 algab konverents, kus tutvustavad oma teadustööd Eesti Teaduste Akadeemia sel ja möödunud aastal valitud uurija-professorid. Ettekande teevad ka viis Tartu Ülikooli teadlast.
  • meist mujal
8. detsembril avati TÜ raamatukogus Maarjamõisas asuva Maarjavälja kinnistule rajatava õppe- ja teadushoone ideelahenduste premeeritud autoriümbrikud. Kümne esitatud võistlustöö seast valiti välja arhitektuurne lahendus „Sudoku“, mille autorid on Kauss Arhitektuur OÜ ja Väli OÜ.
  • #ülikoolist
  • pressiteade
14. detsembril on Delta keskuses õpilastele ja tudengitele mõeldud võistluse Delta X finaal, kus selgitatakse välja parimad võistkonnad.
  • #tudengile