Värskeim reoveeuuring näitab koroonaviiruse laia levikut

Reoveeanalüüsil koroonaviiruse levikut tuvastava seireuuringu juht, Tartu Ülikooli professor Tanel Tenson rääkis Delfi taskuhäälingus „Erisaade“, et värskeimate näitajate järgi on COVID-19 levinud üle Eesti ühtlasemalt kui kordagi varem kriisi jooksul.

Tensoni sõnul polnud viirusele viitavate signaalandmete hulk üle Eesti suurenenud kuigi palju, kuid levik on aina laialdasem.

„Kaart näitas, et viirus on üle Eesti laiali valgunud. Need rohelised punktid, kus viirust pole, on peaaegu kadunud,“ ütles ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor.

„Suur protsent nendes väiksemates asulates, kust me viirust leiame, tegi kindlasti murelikuks. See on esimene kord, kus me sellist ühtlast jaotust üle Eesti oleme näinud. Varem olid Ida-Virumaal leiud palju suuremad. Seal on need natuke isegi alla läinud praegu. Aga just see üle-eestiline kaardi täitumine kollaste ja punaste punktidega on see, mis muret teeb."