Tartu ülikooli uueks kantsleriks saab Meelis Luht

Meelis Luht, endine Eesti Meedia grupi juhatuse liige, asub 21. augustist tööle Tartu ülikooli kantslerina.

Rektor Volli Kalmu sõnul on uus kantsler varasemas tööelus erinevaid tegevusvaldkondi kureerinud ja rahvusvahelise kogemusega tippjuht, kelles näeme võimekust, soovi ning ambitsiooni aktiivselt panustada ülikooli arengueesmärkide elluviimisse.

Meelis Luht on sündinud 20. juunil 1970. aastal Viljandis. Ta on lõpetanud Ülenurme gümnaasiumi, õppinud Tartu ülikoolis füüsikat ning lõpetanud 1995. aastal Tartu ülikooli turunduse ja kaubanduse erialal. Luht on töötanud Postimehes majandusajakirjanikuna, olnud aastatel 1995–1997 Bigbank grupi juhtkonna liige. Alates 1997. aastast on ta töötanud Eesti Meedia grupis ning on olnud alates 2000. aastast meediagrupi juhatuse liige ja finantsdirektor. Lisaks on ta kuulunud mitmete meediaorganisatsioonide nõukogudesse Eestis, Lätis ja Leedus.

Lisainfo: Volli Kalm, Tartu ülikooli rektor, rektor@ut.ee, 737 5600

Kadri Kunnus
Tartu ülikooli avalike suhete peaspetsialist
Mob: +(372) 50 70 963