Otsid endale lõputöö teemat ja juhendajat?
Lõputöö teema otsimisega on hea alustada juba varakult. Vestle erinevate potensiaalsete juhendajatega. Vesteldes on kõige lihtsam seada paika lõputööteema fookus, mõista, millised on juhendaja ootused. Seeläbi on lihtsam jõuda arusaamisele, kas esialgu põnev tundunud teema sind tõesti huvitab. On väga oluline, et enne teema lõplikku kinnitamist oleksid juhendajaga jõudnud selgele kokkuleppele, mis teemal enda lõputöö teed ning juhendaja on kinnitanud oma valmidust sind sellel teemal juhendama.
Tulenevalt Tartu Ülikooli õppekorralduse eeskirjast, peab vähemalt üks Tartu Ülikooli töötaja. Juhendaja saab olla isik, kellel on vähemalt magistrikraad või sellele vastav haridustase.
Juhendaja leidmiseks on sul järgnevad võimalused:
Lõputööde teemad 2020/2021 õppeaastal:
materjaliteadus
robootika
Veebileht Robotondi juhtimiseks ja seadistamiseks.
Karl Kruusamäe (karl.kruusemae [ät] ut.ee),
Arun Kumar Singh (arun.singh [ät] ut.ee)
Kasutajauuring inimese tajust juhita sõiduki kavatsusest
Lõputöö eesmärk on integreerida tehnoloogiainstituudis olevad robotid ühte Gazebo simulatsioonimaailma, et võimaldada nende abil tarkvara edasist arendamist ja haridustegevusi.
Konkreetsed ülesanded hõlmavad olemasolevate Gazebo pakettide testimist ja teiste robotite simulatsioonivõimaluste loomist / täiustamist. Lõputöö võib keskenduda ka IMS-Robotics rajatiste ja seadmete virtuaalse reaalsuse esitamise loomisele
Lõputöös keskendutakse KUKA youBoti madalatasemeliste tarkvaravõimaluste integreerimisele, et saavutada kõrgtasemel laialdaselt kasutatavaid funktsioone.
Lõputöö sobib nii magistrandile kui ka bakalauseuse tudengile, kuna koodi saab laiendada üldisemaks "kasutajasõbraliku juhtimise" paketiks
Karl Kruusamäe (karl.kruusemae [ät] ut.ee)
Looduses esinevad liikumis- ja manipuleerimise mehhanismid erinevad oluliselt nendest, mida kasutatakse laialdaselt robotite juures. Teisisõnu on täna kasutatavad võimalused robootikas piiratud, mis tähendab, et roboteid saab kasutada tingimustes, mis on kergesti saavutatavad. Pehmerobootika abil on aga võimalik jäljendada looduses esinevaid mehhanisme, avardades seeläbi võimaluste valikut.
Rohkem infot siin.
Valdkond ühendab omavahel pehmerobootikat ja kantava elektroonika. See loob uusi võimalusi - näiteks saab kunstlihaseid integreerida tekstiili ning seeläbi rakendada tõelise kunstnahana. Potentsiaalsed rakendused on nii tervishoius, spordis ja moetööstuses.
Pehmerobootika pakub perspektiivi luua kantavaid tehnoloogilisi rakendusi, mille abil on võimalik ka inimese tervise monitoorimine ja parandamine. Pehmerobotite mehhaanilisi osasi saab muut ka väga sarnaseks inimese kudedele.
Töö sisaldab endas nahale kinnitatud pehme morfeeriva toestuse loomist ja kasutaha taju registreerimist. Töö tegemiseks on vajalikud oskused elektroonikas ja andmete analüüsis
Masinnägemise ja tehisintellekti valdkonna lõputööde teemad on leitavad siin!