Biotehnoloogia (magistriõpe)
Õppekava üldeesmärk on koolitada spetsialiste, kellel on ülevaade peamistest tööstuslikest bioprotsessidest - sünteetilisest bioloogiast, tööstuslikust ja rakenduslikust biotehnoloogiast, tänapäevastest biomeditsiinitehnoloogiatest ning -tehnikatest. Õppekava võimaldab süvendatult tutvuda biofermentatsiooni alustega, õpetab disainima ja looma sünteetilisi organisme, annab ülevaate insenerlahendustest biotehnoloogias ja meditsiinis. Õppekava valmistab ette spetsialiste, kes on võimelised modelleerima bioprotsesse.
Õppekavas on suur osa praktiliste oskuste omandamisel, sh biotehnoloogia ja biomeditsiinitehnoloogiatega tegelevates ettevõtetes. Õppekava ühendab inseneriteaduse ja bioloogia, kirjeldamisele lisandub uute bioloogiliste süsteemide disaini kontseptsioon.
Erialased spetsialiseerumisvõimalused ja tööturu väljund on lai: biotehnoloogia, biomeditsiin, keskkonnatehnoloogia, biomajandus, bioressursside väärindamine, energia, toidutööstus ja kõrgtehnoloogilise põllumajanduse valdkondades.
Õppekava läbinud õpilane:
- omab sügavaid baasteadmisi molekulaarbioloogiast, mikrobioloogiast ja tööstuslikust biotehnoloogiast
- teab peamisi sünteetilises bioloogias kasutatavaid uurimismeetodeid ja mõistab teadusliku meetodi olemust
- oskab rakendada disaini-konstrueeri-testi-õpi tsüklit bioloogiliste süsteemide optimeerimiseks
- on suuteline planeerima ja täitma erialaseid tööülesandeid, valides välja ja rakendades selleks sobivaid tehnoloogiaid ning meetodeid
- suudab analüüsida suuliselt ja kirjalikult oma erialaga seonduvaid probleeme ning osaleda vastavates aruteludes
- oskab teaduslikke, ühiskondlikke ja eetilisi aspekte arvesse võttes hinnata õppekava läbimisel omandatud teadmiste ja oskuste teoreetilist ning rakenduslikku väärtust nii enda kui ka ühiskonna seisukohast
- on omandanud vajalikud õpioskused ja vajadused pidevaks erialaseks enesetäienduseks ja elukestvaks õppeks
Õppekava koosneb järgnevatest moodulitest:
- alusmoodul (24 EAP)
- erialamoodul (24 EAP)
- praktika moodul (24 EAP)
- valikainete moodul (12 EAP)
- vabaained (6 EAP)
- magistritöö (30 EAP)
Alusmoodul on kõigile õppekava üliõpilastele kohustuslik.
Eriala- ja praktika moodul annavad üliõpilasele võimaluse täiendada oma erialateadmisi valides magistritöö teostamiseks vajalikke eriala- ja praktikaaineid.
Valikainete mooduliga, vabaainetega ja magistritöö mooduliga on üliõpilasel võimalik õpe kujundada enda soovide ja vajaduste järgi sobivaks.
Vaata täpsemalt siit.
Täiendav informatsioon: