Instituudist
Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut (TÜTI) on 2001. aastal loodud teadus- ja arendusasutus, mis kuulub loodus- ja täppisteaduste valdkonna koosseisu. Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut pakub kõrgetasemelist haridust kõikides õppeastmetes - meie eesmärgiks on panna alus uudsetele tehnoloogilistele lahendustele ning olla seeläbi innovatsiooni edasiviija.
Tehnoloogiainstituut pakub interdistsiplinaarse teadusasutusena laiapõhjalist haridust, mis annab tugeva konkurentsieelise nii Eesti kui ka välismaa tööturul. Instituut ühendab omavahel arvutitehnika, robootika, elektroonika, materjaliteaduse, bioteaduse ning keskkonnatehnoloogia valdkonnad, mis loob tudengitele mitmekülgsed võimalused õppida ning töötada teadlaste käe all, kes loovad tulevikulahendusi nii meditsiinis kui ka kosmosetehnoloogias. Praktilise suunitlusega uurimisprojektid pakuvad tudengitele võimaluse omandada vajalikke kogemusi ettevõtetes juba õpingute ajal ning võimaluse jätkata oma tegevusega ka peale õppetöö lõppu. Loome tudengitele keskkonna enda mitmekülgseks arendamiseks - seeläbi loome soodsa kasvulava tulevastele tippspetsialistidele. Vaata, millega meie uurimisgrupid tegelevad.
Tehnoloogiainstituudi teadustöö koondub nelja põhivaldkonna alla: biomeditsiinitehnoloogia, keskkonnatehnoloogia, süsteemide ja sünteetiline bioloogia ning materjaliteadus ja robootika. Meie teadlased on maailmas kõrgelt hinnatud spetsialistid ning panevad aluse innovaatilistele lahendustele. Institituudis töötavad kolm ERA Chair uurimisrühma, tänu millele on Eesti kõige edukam riik antud valdkonnas. Teadlaste äärmiselt tiheda koostöö tulemusena ettevõtetega, panustame instituudina praktiliste lahenduste väljatöötamisse. Edulugudest ettevõtetega saab lähemalt lugeda siin.
Tehnoloogiainstituudis baseeruvad kolm tuumiklaborit. Tuumiklaboritesse on koondatud kõrge tehnilise kompetentsi vastaval erialal ning selle kaudu pakume tehnoloogilist tuge teadusasutustele ja ettevõtetele nii Eestis kui ka väljaspool.